Zajímavosti o Itálii a Italech:

V Itálii skoro vůbec neuvidíte dálniční policii, radary jsou většinou vypnuté nebo jsou to makety, takže dostat pokutu za rychlou jízdu je skoro zázrak.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Ceny v Itálii; bankomaty, peníze a italské banky

Placení kartou a výběry peněz v bankomatu v Itálii - informace a poplatky

Výběr peněz v bankomatu

Bankomaty najdete i v malých městech a přijímají všechny hlavní karty. Karty lze také použít k výběru peněz na přepážkách v bankách. Poplatek za výběr z bankomatu v Itálii si ověřte, různé banky mají odlišné poplatky (cca. od 0 Kč až do cca. 120 Kč). 

Platba platební kartou v Itálii

Většina hotelů, restaurací, benzínek, obchodů přijímá platbu kartou. Cenu za tuto službu si ověřte ve své bance, ale většina bank si za platbu v zahraničí kartou žádný poplatek neúčtuje. 

 

Nouzové situace - kde získat peníze v nouzi

Jestllže vám chybí peníze nebo nastane nouzová situace, můžete si nechat peníze poslat dálnopisem z vaší domovské banky do nejbližší italské banky, počítejte však tím, že za tuto službu se platí vysoké poplatky a v některých případech může doručení peněz trvat až týden. Proto tuto variantu považujte za poslední možnost.

Mnoho bank má s italskými bankami vzájemné dohody, takže mohou tuto službu poskytovat rychleji a levněji; informujte se proto před odjezdem ve vaší bance.