Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové mají hlavní vánoční den 25.12., nikoliv jako my Češi 24.12.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Počasí v Itálii během roku

Počasí v Itálii během roku - obvyklé průměrné teploty a srážky na severu a jihu Itálie (duben, květen, červen, červenec, září, ad.)

italie prumerne teploty a srazky na severu a jihu italieSeverní a jižní část Itálie se od sebe odlišuje jak v teplotách, tak i v celkovém úhrnu srážek. V Alpách a alpské oblasti se i v létě setkáme s poměrně častými srážkami, zatímco na zbytku Apeninského poloostrova, zejména v jeho jižnější části, se v létě deště téměř nedočkáme. Nejvíce jsou na srážky bohaté podzimní a jarní měsíce. V zimě se pak na severu země setkáme i se sněžením, od Florencie směrem na jih se pak sníh většinou dlouho neudrží. Sever Itálie je vyhledávanou lyžařskou destinací, v Alpách jsou v zimních měsících ideální podmínky pro zimní sporty. Horské klima zaručuje dostatek sněhu po celou zimu. Nejlepší italský web s předpovědí počasí je zde.

LEDEN - ÚNOR - BŘEZEN - DUBEN - KVĚTEN - ČERVEN - ČERVENEC - SRPEN - ZÁŘÍ - ŘÍJEN - LISTOPAD - PROSINEC

Počasí v konkrétní italské destinaci je ovlivňováno nejen její polohou, ale také tím, jaké moře ji omývá. Průměrné teploty na pobřeží Tyrhénského moře jsou cca o 2 stupně Celsia vyšší, než na jadranském pobřeží. Počasí na tyrhénském pobřeží je totiž ovlivňováno atlantským prouděním a částečně také prouděním z Azorských ostrovů. Díky tomu je zde v létě jen minimum dešťových srážek a teploty se pohybují nad 30 stupni Celsia. Pobřeží Jaderského moře je o něco chladnější, protože je zdejší klima ovlivňováno mořem a tedy i zvýšenou vlhkostí vzduchu. Počasí je po celý rok poměrně stabilní a k výraznějším dešťovým srážkám během roku nedochází – průměrně prší 5 dní v měsíci. Denní teploty se v prázdninových měsících, tedy v červenci a srpnu, pohybují okolo příjemných 25 stupňů Celsia. Úhrn srážek se zvyšuje s blížícím se koncem roku. Nejdeštivějším měsícem je listopad.

Počasí v Itálii v létě – obecně se dá říct, že je italské léto horké a suché, vždy však záleží na tom, kde konkrétně se nacházíme. Pádská nížina na severu země je ovlivňována mírným středozemním klimatem, ostrovy na jihu země, jako je například Sicílie, jsou zase ovlivňovány blízkostí Afriky. Od jihu zde vanou časté větry, které přináší horký a suchý vzduch. V létě se teploty v severní Itálii pohybují mezi 22 – 24 stupni, zatímco na jihu pak mezi 26 – 28 stupni Celsia. Na Sicílii je pak možné zažít i extrémní teploty, kdy se rtuť teploměru zastaví až na 45 stupních Celsia.

Počasí v Itálii v zimě – Alpy vytváří přirozenou bariéru, která zabraňuje pronikání chladného polárního vzduchu dále na Apeninský poloostrov. Zima v Itálii se tak dá označovat za mírnou. Průměrné denní teploty v zimních měsících se však na různých místech dosti liší. V Alpách a jejich předhůří se pohybují okolo nuly, ve středu poloostrova okolo 4 stupňů a na jihu již panuje typicky středomořská zima, kdy teploty dosahují na 12 stupňů Celsia.

pocasi v italii prumerne teploty srazky

Italské podnebí patří k nejpříjemnějším na světě, má teplá, suchá léta a mírné zimy. Podnebí jednotlivých regionů se samozřejmě liší, v severní části země je mírněj ší, klima jižních oblastí je typicky středomořské. Léta jsou horká a suchá v p obřežních oblastech, zejména směrem na jih, a chladná v hlavních horských pásmech, Alpách a Apeninách.

Zimy jsou mírné v Římě a dále na jih, ale na severu mohou být i značně chladné, zvláště v nížinách Lombardie a oblasti Emilia-Romagna, kde bývá počasí v lednu velice mrazivé. Plánujete-li navštívit turisticky vyhledávané oblasti, především pří mořská letoviska, vyhněte se cestě v červenci a v srpnu, kdy bývá počasí příliš horké a návaly lidí největší. Zejména v srpnu musíte očekávat přelidněná letoviska, protože v tomto měsíci jezdí Italové hrom adn ě na dovolenou.

Také v centrech nejznámějších historických měst, v Římě, Florencii a Benátkách, budete v létě potkávat davy turistů. Nejvho dněj ší dobou pro návštěvu Itálie je období od dubna do konce června nebo září a říjen, kdy je počasí velmi příjemné a počet turistů snesitelný. 

Mimo období letní sezony, tedy od května do září, jsou však dobré podmínky pro koupání pouze na jihu země.


Jaké je obvyklé počasí v Itálii - teploty a slunečnost v různých částech Itálie

Klima v Itálii je velmi rozmanité, ale převážně středomořské. Na dalekém severu je klima alpské, na jihu můžete očekávat teplé a suché počasí. Můžete očekávat zřetelné rozdíly teploty mezi severním a jihem, v zimě může být rozdíl dokonce o 20 stupňů Celsia (36 stupňů Fahrenheita).

Vzhledem k tomu, že Itálie zabírá opravdu velkou plochu, informace uvedené níže se týkají hlavně oblasti kolem hlavního města této země. Chcete-li zobrazit informace o jiných místech, vyberte prosím jednu z těchto oblastí: Central Italy, Northeast Italy, Northwest Italy, Sardinia, Sicily, Southern Italy.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 9.7. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 2.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Itálie, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a nejnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Itálie.

Související článek: kdy je nejlepší počasí na cestování po jižní Itálii a Sicílii

Běžné počasí v Itálii - leden

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci leden je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 7.1. Průměrné srážky jsou 66.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:27 a na konci měsíce 9:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - únor

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci únor je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.6. Průměrné srážky jsou 73.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:33 a na konci měsíce 11:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - březen

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci březen je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.45 ℃ (58.01 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 7.5. Průměrné srážky jsou 56.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - duben

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci duben je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 9.3. Průměrné srážky jsou 79.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:20 a na konci měsíce 13:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - květen

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci květen je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6.3. Průměrné srážky jsou 52 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:33 a na konci měsíce 14:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - červen

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci červen je 27 ℃ (80.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.9 ℃ (84.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 4.3. Průměrné srážky jsou 33.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:12 a na konci měsíce 15:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - červenec

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci červenec je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.9 ℃ (84.02 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 2. Průměrné srážky jsou 19.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:57 a na konci měsíce 14:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - srpen

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci srpen je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.6 ℃ (87.08 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.25 ℃ (82.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 3.3. Průměrné srážky jsou 36.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:58 a na konci měsíce 13:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - září

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci září je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.25 ℃ (82.85 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.2. Průměrné srážky jsou 72.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - říjen

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci říjen je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.1. Průměrné srážky jsou 112.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:15 a na konci měsíce 10:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - listopad

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci listopad je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 9.7. Průměrné srážky jsou 118.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:58 a na konci měsíce 9:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Běžné počasí v Itálii - prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Itálie - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Itálie v měsíci prosinec je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 8.1. Průměrné srážky jsou 79.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:10 a na konci měsíce 9:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Tagy: předpověď počasí, počasí Itálie, teploty itálie, itálie teploty během roku, počasí itálie leden, počasí itálie únor, počasí itálie březen, počasí itálie duben, počasí itálie květen, počasí itálie červen, počasí itálie červenec, počasí ilálie srpen, počasí itálie září, počasí itálie říjen, počasí itálie listopad, počasí itálie prosinec, léto, zima, podzim, jaro, srážky, web s předpovědí počasí itálie