Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové neradi spěchají. Když na ně snesete více než dva požadavky najednou, tak se začnou mračit a být nespokojení

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Oblasti Itálie, regiony Itálie

Itálie a region Sicílie (ostrov) - charakteristika, informace

Jižanská Sicílie je místem, kam jsem se vypravil z Kalábrie na výlety. Přeci jen to bylo nejblíže, odkud se sem dá dostat. Tak jsem poprvé Sicílii navštívil v roce 2002, kdy jsme sem jeli na výlet do Katánie z letoviska Scalea v severní Kalábrii. Naše druhá cesta sem vedla z poloostrova Capo Vaticano v roce 2010 a naším cílem bylo krásné historické město Taormina s římským divadlem s výhledem na Etnu. Sicílie je nejsušším regionem Itálie, ale pobřeží je krásné a střídají se na něm pláže s útesy.

regiony italie

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION

Itálie a region Toskánsko - charakteristika, informace

Toskánská Florencie je kolébkou italské renesanceToskánsko bývá nazýváno jako perla Itálie. Také aby ne, právě v tomto regionu leží kolébka renesance Florencie a také světoznámá Pisa se svou Šikmou věží. Tato dvě města bývají nejčastějším cílem turistů. Ve Florencii můžete navštívit světově proslulou galerii Uffizi. Mimo Florencii a Pisu Toskánsko nabízí typicky zvlněnou krajinu s osamocenými zemědělskými usedlostmi, často vyhledávané profesionálními fotografy.

regiony italie

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE 
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION

Itálie a region Piemont - charakteristika, informace

Turín je městem v alpském předhůří, vévodí mu paláce, móda a čokoládaZápadní region severní Itálie, jehož hlavním městem je Turín. Ten ale není jen průmyslovým městem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Turín je výstavní a luxusní město plné paláců, obchodů s módou té nejvyšší kvality, velkých náměstí s restauracemi, pizzeriemi a kavárnami přímo lákajících k posezení. V uličkách centra Turína se prohání stejně jako v Miláně staré oranžové tramvaje navozující historickou atmosféru města.

regiony italie

 

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE 
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION

Itálie a region Lombardie - charakteristika, informace

Miláno je městem obchodů, módy, opery - Galerie Viktora Emanuela II.Další ze severských italských regionů, ve kterém leží druhé největší město Itálie - Miláno. Velkoměsto každým coulem má svou atmosféru města módy a bohatého města italského severu. Nejzajímavějšími místy jsou Dóm, Obchodní pasáž Viktora Emanuela nebo světoznámá opera La Scala. Pokud se budete chtít po Miláně přemisťovat, můžete nasednout do jedné z typických oranžových tramvají, které se po městě prohánějí víc jak půl století.

regiony italie

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE 
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION

Itálie a region Trentino-Alto-Adige - charakteristika, informace

Hory zde vytvářejí úžasné scenérie regionu u hranic s Rakouskem, ke kterému také kdysi patřil, což se dnes projevuje v jeho dvojjazyčnosti. Trentino je nejen častým cílem vyznavačů zimních sportů, ale také v létě láká na horskou turistiku v jižních Alpách a Dolomitech. Z měst stojí za návštěvu Trento, které nabízí malebné historické centrum s viditelným vlivem rakouské architektury. Údolí Adige je známé všudypřítomným pěstováním ovoce, zejména jablek, kam i Češi jezdí na brigády.

regiony italie

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE 
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION

Itálie a region Benátsko - charakteristika, informace

Benátky, to jsou hlavně kanály a gondoly. Ano správně, jedná se o region nazvaný podle Benátek. Kupecké Benátky, město na Laguně, město zamilovaných, město paláců, benátského karnevalu. Ale nejen Město na Laguně je oblíbeným cílem turistů mířících do Itálie. Na západním okraji regionu je to Verona, dějiště Shakespearova Romea a Julie s rozsáhlým historickým jádrem a amfiteátrem. Jen pár kilometrů je to pak z Verony k jezeru Lago di Garda.

regiony italie

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE 
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION

Itálie a region Emilia Romagna - charakteristika, informace

Hlavní město Republiky San Marino leží na skalnatém ostrohuDalší ze severských italských regionů, tentokrát ale na východním pobřeží. Krajským městem je Boloňa, která leží v centrální části regionu. Zajímavostí je, že se v regionu nachází nejstarší republika na světě - San Marino - díky své malé rozloze ze všech stran obklopená Emilia Romagnou. Kromě San Marina se často jezdí na výlety do akvaparků nebo zábavních parků pro rodiny s dětmi.
Na pobřeží se nachází velká a známá letoviska jako jsou Rimini, Riccione, Catollica a další. Pobřeží lemují široké a dlouhé písčité pláže se snad ještě pozvolnějším vstupem do moře než v Abruzzu, proto zde uvidíte opravdu velké množství rodin s malými dětmi. Kvůli písku je ale moře často špinavé, proto pokud chcete jet na dovolenou a užít si čisté moře, sem raději nejezděte. Kromě moře by vás mohlo zklamat i počasí, jelikož zde docela často prší a je chladněji.

regiony italie

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE 
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION

Itálie a region Ligurie - charakteristika, informace

Jeden ze severských italských regionů, rozkládající se na západním pobřeží u hranicích s Francií. Ligurie je častým cílem německých a rakouských turistů, proto v Itálii patří k těm dražším regionům. Nabízí ale velké množství velmi dobře vybavených letovisek s kvalitními službami. Jelikož už jste ale přece jenom na severu, moře zde není tak příjemně teplé, jak to známe z jižních regionů. Ale i když teplota moře není tak vysoká, určitě vás uchvátí krása a členitost ligurského pobřeží.
Vesnička Vernazza na ligurském pobřeží v oblasti Cinque Terre. Cílem v Itálii může být velký námořní přístav Janov nebo naopak roztomilé malé rybářské vesničky u města La Spezia nazývané díky svému počtu jako Cinque Terre. A jelikož na druhou stranu do Francie to není daleko, určitě se vydejte na výlet do Monaka, určitě vás tady uchvátí Oceánografické muzeum.

regiony italie

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE 
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION

  • 1
  • 2