Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové jsou poměrně líní. Jen málokdy pečou dorty nebo vánoční cukroví.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Počasí v Itálii během roku

Kdy je nejlepší počasí na cestování po jižní Itálii a Sicílii

Itálie je velmi zajímavé místo z pohledu počasí. Zatímco na horách bývají teploty i v létě jen příjemné, v jižní Itálii je všechno jinak. Jak napovídají fotografie z mého cestování po jižní Itálii, které se uskutečnilo v dubnu 2022, tak nejlepší počasí na cestování po jižní Itálii je od poloviny dubna do poloviny května. Proč? V první polovině dubna je zde ještě docela chladno a neobejdete se bez svetru nebo vesty bez rukávů. Druhá polovina dubna je už na pohodu. To tady zvládnete i v košili a svetr stačí mít daný někde u sebe (např. některé úzké uličky měst jsou docela chladné a je v nich průvan). Asi nejpříjemnější čas, kdy vám nebude vedro je první polovina května. Potom se už počasí začíná měnit - bývá velké horko, rostliny začínají schnout, žloutnou a z jižní Itálie se stává "Sahara" ;)

Pokračovat ve čtení

Počasí v Itálii během roku - obvyklé průměrné teploty a srážky na severu a jihu Itálie (duben, květen, červen, červenec, září, ad.)

italie prumerne teploty a srazky na severu a jihu italieSeverní a jižní část Itálie se od sebe odlišuje jak v teplotách, tak i v celkovém úhrnu srážek. V Alpách a alpské oblasti se i v létě setkáme s poměrně častými srážkami, zatímco na zbytku Apeninského poloostrova, zejména v jeho jižnější části, se v létě deště téměř nedočkáme. Nejvíce jsou na srážky bohaté podzimní a jarní měsíce. V zimě se pak na severu země setkáme i se sněžením, od Florencie směrem na jih se pak sníh většinou dlouho neudrží. Sever Itálie je vyhledávanou lyžařskou destinací, v Alpách jsou v zimních měsících ideální podmínky pro zimní sporty. Horské klima zaručuje dostatek sněhu po celou zimu. Nejlepší italský web s předpovědí počasí je zde.

Pokračovat ve čtení