Zajímavosti o Itálii a Italech:

Hlavně staří Italové mají problém nosit roušky a respirátory, pokud je to potřeba. Mají velký problém dodržovat rozestupy.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Zbyněk Mlčoch v Itálii

Další pobyt autora webu v Itálii - duben 2022, region Apuglia

Bari, ItálieDěkuji za návštěvu této stránky. Kdo mě zná, ten ví, že jsem opravdu velký milovník Itálie. Učím se Italsky již několik let, v Itálii se bez problémů domluvím a nade vše miluji svobodné cestování po této krásné zemi svým autem. A je to právě má závislost na "Itošce," která mne donutila celý duben 2022 (1.4.-3.5.2022) prožít v regionu Apulie (Apuglia), který se nachází na podpatku "italské boty". Moc se těším, že si (hlavně) odpočinu, budu dlouho spát, najím se chutných jídel z kvalitních surovin, budu pít skvělé italské víno a také že budu trávit svůj volný čas podle svého uvážení mezi velmi srdečnými lidmi.

Pokračovat ve čtení

Dolomity srpen 2019 - další návštěva Itálie autorem webu vseoitalii.cz

dolomity srpen 2019 dalsi navsteva italie autorem webu vseoitalii.cz mudr. zbynek mlcochPokud mne ještě neznáte, dovolte abych se představil. Jmenuji se MUDr. Zbyněk Mlčoch, jsem lékař (neurolog) a v roce 2015 jsem si zamiloval Itálii a vše co je s ní spojené. Po Itálii jsem cestoval a žil v ní několik měsíců, naučil jsem se v ČR italsky (od osoby, která v Itálii dlouhodobě pobývala na Sicílii), dále jsem vytvořil web o Itálii www.vseoitalii.cz a v roce 2019 bych se rád podíval do Dolomitů s krásně tmavým modrým nebem. O dolomitech už velmi dlouho sním, protože miluji hory, pohledy na horská jezera a jezírka, u kterých rád posedávám někde na lavičce nebo na dece. Dolomity (italsky Dolomiti, německy Dolomiten) jsou jedním z horských masivů Italských Alp. Rozkládají se v severní části Itálie, na východ od Bolzanské kotliny. Pohoří nemá jednolitý hřeben, skládá se z mnoha menších, často velmi rozličných horských skupin.

Pokračovat ve čtení

Co přivézt jako dárek z Itálie blízkým

co privezt jako darek z italie blizkymItálie je země nekonečných možností a nekonečných věcí. Vyrábí se tu mnoho dobrot, rostou tu různé zvláštní rostliny, pečou se tu skvělé sušenky, vyrábí vynikající těstoviny, prodává se levný tuňák, můžete si tu pořídit skvělou kávu nebo koupit moc dobré víno. Možnosti jsou omezené jen vaší fantazií a financemi. Nechci dělat reklamu, ale rád nakupuji potraviny v řetězci supermarketů Eurospin a velmi dobře se nakupuje také v některé pobočce řetězce supermarketů Famila (kde je také velmi kvalitní zboží).

Pokračovat ve čtení

Co si vzít s sebou do Itálie, co si sbalit do Itálie - tipy a zkušenosti cestovatele

co si vzit sebou do italie tipy a zkusenosti cestovateleCestování do Itálie a po Itálii může být čirou radostí. Než se ale vydáte na jih, musíte se zbalit. Ale co si vzít s sebou do Itálie? Výhodou je, že je Itálie plně rozvinutá země, takže se tam dá koupit naprosto vše co koupíte v České republice. Na druhou stranu pokud vše máte a nechcete zbytečně utrácet, je zbytečné tvořit si kvůli pobytu v zahraničí duplicity věcí. Velmi důležité je to, na jak dlouho do této země jedete (já jsem tam byl nejdéle 2 měsíce v kuse), dále kde budete bydlet a samozřejmě jakým prostředkem pojedete (je rozdíl když poletíte letadlem a něco úplně jiného je, když pojedete vlastním autem).

Pokračovat ve čtení

Domek na kopci v Toskánsku - nefalšovaný ráj?

Kdyby tak mohl ten obrovský, dva metry široký krb v malé kuchyňce rozpadajícího se domu kdesi v Toskánsku vyprávět ... tolik otázek bych na něj měl. Kolik lidí tam žilo, co dělali za práci, kolik měli dětí, jestli se jim tam líbilo, jestli byli v domě šťatní a poslouchal bych napjatě jako nikdy předtím ... škoda že to nejde :( 

Pokračovat ve čtení

Havárie na parkovišti v Itálii (fotografie) - uvědomuji si, že když se něco stane, jsem na to sám.

havarie na parkovisti v italii uvedomuji si ze kdyz se neco stane jsem na to samNevýhodou pobytu v zahraničí o samotě je to, že když se vám něco stane, tak jste v tom sami a musíte se o sebe za všech okolností postarat. Vtipné je, když ujedu po Itálii tisíce kilometrů (na jaře jsem do/z a po Itálii ujel 7400 km) bez nehody a osudnou se mi stane lampa, která při vyjíždění z parkoviště přes sloupek nebyla vidět ... (jediná lampa v asfaltu na celém parkovišti, vrrr!!!). No je to jen plech, žee. Jsou i horší věci :)

Pokračovat ve čtení

Toskánsko v Itálii - fotografie, charakteristika, osobní názor z cestování po Toskánsku

Klid, vinice s modrofialovými hrozny, sem-tam borovice pinie (tak typické pro italský poloostrov), štěbetající ptáci, vlnící se kopce, kamenné nebo cihlové domy se zelenými okenicemi a oranžovými střechami ... to je Toskánsko. Když jsem četl názory lidí na tuto oblast Itálie, tak jsem si myslel, že přehání, ale je to jak píšou. Je tu krásně :)

Pokračovat ve čtení