Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové milují děti nadevše, stejně jako svou rodinu. Dětem se věnují, hlídají je, aby se jim nic nestalo (psi, auta, ...), povídají si s nimi, vysvětlují jim.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Italské památky, muzea a jejich návštěva

Návštěva italských muzeí, archeologických nalezišť - otevírací doba, informace

Většina muzeí a památek je zavřena v pondělí. Otevírací doba státních muzeí je obvykle od úterý do soboty 9.00-14.00, případně až 19.00 a v neděli od 9.00 do 13.00. V létě pořádá mnoho velkých muzeí i noční prohlídky, většinou od 22.00 v úterý do 20.00 v sobotu nebo v neděli.

Otevírací doba archeologických nalezišť je pružnější: mnoho z nich je otevřeno každý den, často i v neděli, od 9.00 do pozdního večera - často zavírají hodinu před západem slunce, takže se tato doba v průběhu roku mění. V zimě se většinou zavírá okolo 16.00. I archeologická naleziště jsou občas zavřena v pondělí.

Návštěva italských kostelů, dómů a chrámů - otevírací doba, informace

Pravidla pro návštěvu kostelů jsou shodná se zvyklostmi v ostatních středomořských zemích. Oblečte se přiměřeně, pokud nebudete mít zahalená kolena a ramena, nebudete moci do církevních staveb vstoupit. Snažte se také nerušit prohlídkou náboženské obřady. Většina kostelů se otevírá brzo ráno, mezi sedmou a osmou hodinou, kdy začíná mše, a zavírá v poledne. Odpoledne se opět otevře okolo 16.00 a zavírá se asi v 19.00.

Na odlehlejších místech se kostely otevírají pouze na ranní a večerní mši a některé jsou dokonce otevřené pouze v neděli a ve dnech církevních svátků. Pokud si je chcete prohlédnout, musíte se poptat v okolí, kdo by vám mohl půjčit klíč. 

Dalším problémem, se kterým se setkáte po celé Itálii, je uzavření mnoha kostelů, klášterů a svatyní z důvodu rekonstrukce (chiuso per restauro). V některých případech
však můžete požádat kněze nebo odpovědného pracovníka, aby vás pustil dovnitř. 

Většina muzeí a památek je zavřena v pondělí.