Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové si užívají život. Nejvyšší prioritou Italů je opravu žít, být s přáteli, jíst chutná lehká jídla, vychutnávat si víno a svou milovanou kávu. 

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Oblékání a móda

Italské módní značky a výrobci oblečení, šatů, oděvů

Z Itálie pochází řada modních ikon, stylistů a návrhářů. Věhlasné značky jako Armani, Bulgari, Dolce & Gabana, Fendi, Gucci, Max Mara, Moschino, Salvatore Ferragamo, Prada, Roberto Cavalli, Valentino, Versace mají také italský původ.

Mezi oblíbené italské značky patří i Calzedonia, Diesel, Intimissimi, United Colors of Benetton. Intimissimi pořádá každoročně úchvatnou show na ledě ve Veroně, kde vystupují hvězdy jako Evgeni Plushenko, Carolina Kostner či Stéphane Lambier.

V posledních letech se rozmohl trend módních blogerek. Ne náhodou jsou italské blogerky jedny z nejsledovanějších na světě. Chiara Ferragni(má i vlastní značku oblečení, obuvi a doplňků), Veronica Ferraro, Eleanora Carisi, Patricia Manfield, Erica Boldrin nebo Gilda Ambrosio udávají trendy, které sledují lidé po celém světě.

V celé Itálii tak potkáte na ulicích lidi, kteří jsou upraveni, jakoby zrovna vyšli ze salónu. Krásně voní, vlasy mají jako z reklamy, oblečení inspirativní, jednoduché, ale stylové a jak se říká: „V jednoduchosti je krása.“
Přesně taková je Itálie, a možná i proto ji všichni(kdo ji navštívili) tak milují.

PS: Ať už si vyberete velký módní řetězec, luxusní butik nebo místní italský obchůdek s domácí tvorbou, budete odcházet spokojení a kousek té temperamentní, čarovné a stylové Itálie si vezmete s sebou.

Móda v Itálii, italská móda - Florencie (Firenze)

Florencie se nachází v jedné z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších částí Itálie. Nabízí dechberoucí scénérie, kdy až kýčovitě fotogenická krajina reprezentovaná kopci s olivovými hájemi a vinicemi soupeří s architektonickými skvosty. Všechny tyto krásy inspirovaly i k umění odívání.

Oblasti Florencie a Prata jsou již od dob středověku vyhlášené výrobou látek a obuvi, které miluje celý svět nejen pro jejich krásu, ale také kvalitu.
S Florencií je úzce spjato i zlatnictví. Zlatá ulička, která se nachází vedle jednoho z nejslavnějších italských mostů, Ponte Vecchio, je tímto řemeslem proslulá. I když nic nekoupíte, je to pastva pro oči i duši.

Ve Florencii se nachází největší muzem oděvů v Itálii, Galleria dell Costume v paláci Pitti. Čeká Vás úžasný zážitek, kde si vedle historických rób a modelů můžete prohlédnut filmové kostýmy, doplňky a vývoj módy od 18. století až po současnost.

Za návštěvu určitě stojí outletová centra, která jsou po celé Itálii. Světové módní domy zde nabízí zboží za dostupné ceny. Hojně toho využívají nejen Italové, ale i turisté.

Osobně mám vyzkoušený outlet The Mall, přibližně 20 km od Florencie. Je to veliký areál kde najdete značky jako Diesel, Burberry, Michael Kors, Gucci, Prada a další. Zastavte se v kavárně Gucci, kde si za velmi přijatelné ceny vychutnáte výtečnou kávu, zákusek nebo sendvič. A mají užasnou terasu :)

https://www.themall.it 

Móda v Itálii, italská móda - Řím (Roma)

Všechny cesty vedou do Říma a není se čemu divit. Řím je nádherné město, překypující nákupními možnostmi. Španělské schody a ulice kolem obklopují luxusní butiky, ale i jako obyčejný turista(bez nakupovacích úmyslů) si připadáte jako v pohádce. Řím každoročně hostí některou z módních show známých značek. Například letošní rok značka Fendi udělala z Fontany di Trevi přehlídkové molo a bylo to nezapomenutelné.

Právě tady mají své místo tradiční italské kolekce Haute couture a šijí se zde ty nejluxusnější modely na světě. Ceny šatů a oděvů z těchto dílen se pohybují ve statisících, ale máte jistotu, že v nich nepotkáte nikoho jiného na celém světe.

Móda v Itálii, italská móda - Milano

Lidé z celého světa se sjíždí do tohoto města, které je prodchnuto oděvním průmyslem, aby si nakoupili nebo se jen pokochali vší tou krásou, kterou nabízí obchodní domy a pasáže. Milano má své specifické kouzlo a pro milovníky módy je městem měst. Najdete zde vše, co módní nadšenec potřebuje. 

Je to město módy Prêt-à-porter, neboli módy, která se vyrábí v konfekcích, a je určena pro koncové zákazníky. Naopak móda Haute couture, neboli vysoké krejčovství, vyráběné přímo na míru a ručně šité, má své sídlo v Římě.

Světoznámě proslulý milánský Fashion Week, pořádaný dvakrát do roka, a to vždy na jaře a na podzim, všichni netrpělivě očekávají. Pravidelně se módní fanoušci přijíždějí inspirovat novinkami nadcházejících sezón, shlédnout show módních domů a outfity, kterým nechybí extravagance.
Všem milovníkům módy bych přála alespoň na chvilinku zažít a nasát atmosféru této mimořádné události.

Nejznámější obchodní galerií v Miláně je Galleria Vittorio Emanuele II.. Nachází se na Piazza de Duomo, v těsné blízkosti katedrály Duomo. Galerie byla dostavěna v roce 1877 a sídlí zde luxusní obchodní domy jako Louis Vuitton, Prada, Armani, Gucci, Versace. Přímo v galerii si můžete dát výbornou kávu nebo občerstvení, užít si zdejší atmosféru, na chvíli se zasnít. Toto místo k tomu přímo vybízí.
http://www.ingalleria.com

V ulicích kolem Piazza del Duomo najdete obchody a obchůdky, které nabízí vše od spodního prádla až po obuv.

Italové a móda, Italská móda

Móda je součástí našeho každodenního života. Večer, když uleháme, nebo ráno, když vstáváme, jsme součástí světa módy. Světa, který se neustále mění, je dynamický, hravý, zábavný a pro některé i zdánlivě nedůležitý. Ale, každý z nás ať už chce nebo ne do tohoto světa patří.

Svým vzhledem vyjadřujeme světu svou náladu, rozpoložení, postoj k životu, k ostatním a často i k sobě samým. Tím jak se oblékáme, dáváme najevo, jak se cítíme. Právě Italové a jejich styl jsou vynikajícími průvodci v tomto světě.

Italové již od dob dávnověku dbají na svůj vzhled. Dbají na to, jak vypadají, co mají na sobě, ať už to byly tuniky, tógy a zlaté šperky v období Římského impéria, nebo honosné róby z těch nejkvalitnějších látek ve středověku. Tento cit pro krásu mají dodnes a Itálie se tak řadí ke světovým modním velmocem.

Hlavním městem italské módy je Miláno, v patách má Řím a Florencii.

Italové a záliba v oblékání

Italové věnují VELKOU pozornost tomu, jaký dojem udělají na své bližní. Všimli jste si toho také? To je dobře. Protože je to hezké. Na lidi na ulici je pěkný pohled. Oblečení mají pro každou příležitost: nepůjdou se projít do parku v tom, v čem chodí na trh, ani v tom, v čem jdou na sraz s kamarády. 

Být dobře (to naprosto neznamená draze) a situaci přiměřeně oblečený, to je projev úcty k sobě i lidem kolem sebe. Úplně speciální kapitola by pak byla o tom, jak Italové umějí zacházet se šálami, šátky, klobouky a dalšími doplňky.