Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové se ven vždy krásně oblékají. Něco jako tepláky nebo pantofle je nemyslitelné :)

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Oblékání a móda

Italské módní značky a výrobci oblečení, šatů, oděvů

Z Itálie pochází řada modních ikon, stylistů a návrhářů. Věhlasné značky jako Armani, Bulgari, Dolce & Gabana, Fendi, Gucci, Max Mara, Moschino, Salvatore Ferragamo, Prada, Roberto Cavalli, Valentino, Versace mají také italský původ.

Mezi oblíbené italské značky patří i Calzedonia, Diesel, Intimissimi, United Colors of Benetton. Intimissimi pořádá každoročně úchvatnou show na ledě ve Veroně, kde vystupují hvězdy jako Evgeni Plushenko, Carolina Kostner či Stéphane Lambier.

V posledních letech se rozmohl trend módních blogerek. Ne náhodou jsou italské blogerky jedny z nejsledovanějších na světě. Chiara Ferragni(má i vlastní značku oblečení, obuvi a doplňků), Veronica Ferraro, Eleanora Carisi, Patricia Manfield, Erica Boldrin nebo Gilda Ambrosio udávají trendy, které sledují lidé po celém světě.

V celé Itálii tak potkáte na ulicích lidi, kteří jsou upraveni, jakoby zrovna vyšli ze salónu. Krásně voní, vlasy mají jako z reklamy, oblečení inspirativní, jednoduché, ale stylové a jak se říká: „V jednoduchosti je krása.“
Přesně taková je Itálie, a možná i proto ji všichni(kdo ji navštívili) tak milují.

PS: Ať už si vyberete velký módní řetězec, luxusní butik nebo místní italský obchůdek s domácí tvorbou, budete odcházet spokojení a kousek té temperamentní, čarovné a stylové Itálie si vezmete s sebou.

Tagy: italské módní značky, armani, bulgari, Dolce & Gabana, fendi, gucci, max mara, moschino, Salvatore Ferragamo, prada, Roberto Cavalli, valentino, versace, Calzedonia, diesel, intimissimi, United Colors of Benetton, Evgeni Plushenko, Carolina Kostner, Stéphane Lambier