Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové rádi odpočívají a užívají si sladké nicnedělání, pro které mají i název - DOLCE FARE NIENTE

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Ubytování v Itálii - kde přespat?

Cenové kódy ubytování v Itálii

Hotely v tomto průvodci bylt zařazeny do kategorií podle cenových kódů popsaných níže. Tyto kódy, označené čísly 1-9. udávají minimální cenu, kterou zaplatíte za dvojlůžkový pokoj v hlavní sezoně (červenec a srpen). Do ceny není zahrnuta snídaně, již můžete odmítnout. Vyjma turisticky nejnavštěvovanějších oblasti. 

  1. Do 60 eur. Nejlevnější druh jednohvězdičkových hotelů; většina pokojů má společné sociální zařízení a bývá dost opotřebovaná. Zařízení v této kategorii bývají často obsazená, jelikož se často využívají jako levný druh trvalého bydlení. Kreditní karty se přijímají jen zřídka.
  2. 61-90 eur. Standardní jednohvězdičkový hotel, obvykle s výběrem pokojů se společným i vlastním sociálním zařízením a ve většině případů dostatečně komfortních ke krátkodobému pobytu. V Benátkách, Florencii a několika dalších městech či letoviscích budete mít veliké štěstí, pokud se vám podaří podobný hotel v této cenové relaci vůbec najít.
  3. 91-120 eur. Převážně dvouhvězdičkové hotely, většinou s vlastním příslušenstvím. Pokoje občas majiTV a telefon.
  4. 121-150 eur. V Benátkách a Florencii jde o jednohvězdičkové hotely. Všude jinde půjde v této cenové kategorii o atraktivní dvouhvězdičkový či tříhvězdičkový hotel, obvykle s vlastním příslušenstvím, telefonem a TV.
  5. 151-200 eur. V každém případě by mělo jít o pokoj s vlastním sociálním zařízením, TV a telefonem, na jihu země navíc půjde o dosti komfortní zařízení.
  6. 201-250 eur. Obvykle kvalitní tříhvězdičkový nebo průměrný čtyřhvězdičkový hotel s vysokou úrovní a řadou vybavení, včetně bazénu a formální restaurace.
  7. 251-300 eur. Mělo by jít o výjimečné hotely, ať už kvůli poloze nebo vybavení. Opět platí, že v Benátkách a Florencii zaplatíte tuto cenu za pokoje v hotelích, které by jinde patřily do nižší kategorie.
  8. 301-400 eur. Zařízení z této kategorie uvádíme jen tam, kde jde o něco skutečně speciálního, ať už díky poloze, skvělému výhledu nebo stavbě jako takové- třeba starý klášter nebo zámeček, popřípadě dosahují-li služby a podávaná jídla výjimečné kvality. 
  9. Nad 401 eur. Astronomické ceny a výběr několika nejluxusnějších hotelů v Itálii.