Zajímavosti o Itálii a Italech:

Hned po Japonsku je Itálie 2. zemí na světě s největším množstvím starých lidí vzhledem k celkové populaci.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Krásné hory Itálie, Campo imperatore - fotografie, zajímavosti, lanovka

campo imperatore italie cestovaniNáhorní plošina Campo imperatore v plné své kráse. Vpravo dole je pastevecký přístřešek. Slouží pastevům jako útočiště při převodu dobytka před zimou ze severu na jih a po zimě z jihu na sever. Dělá se to tak už dlouhá staletí. Vrcholek Campo imperatore (2000 m.n.m.) - vlevo nahoře horská chata, vlevo dole nádherně oprýskaný hotel (za 50 euro tam můžete přespat - je to sice dost, ale je z něj fantastický výhled a je na naprosto výjimečném místě!), dole uprostřed kaplička, vpravo uprostřed hvězdárna. 

Z vrcholku Campo impertore jedou dvě lanovky, které jsou spojené tunelem. Poprosil jsem obsluhu, jestli si můžu udělat pár fotek velínu lanovky s heblatama a monitorama počítačů a samozřejmě mi to dovolili - pro Italy není nic problém a jen málokdy se setkáte s "NE". To vpravo nahoře je prý generátor. Kdyby nevyšlapala elektřina ten kopec, tak mají možnost nouzově lidi přepravit do stanic. to dole uprostřed je příjemný výhled z velínu lanovky na hotel a kapličku, které jsou vedle sebe.

Cestování, cestování, cestování ;) Na té hale je nápis "VAI, MATTO" - což znamená něco jako "JEĎ, BLÁZNE" :)
Ti lidé (kupodivu Italové ... kde se tu vzali? :D ) vpravo dole mě zastavili, ptali se, jestli je silnice na vrcholek Campo imperatore sjízdná a požádali mě, jestli bych je vyfotil. Souhlasil jsem s podmínkou, že si je i já vyfotím na památku :D

Jak už to tak bývá, tak na všem hezkém je i něco nehezkého. Toto je pomník s příběhem, který je vytesán do mramoru. Říká se v něm, že v říjnu roku 1919 právě na tomto místě zemřel otec dvou dětí s dětmi a psem. Překvapilo je zemětřesení. Matka je šla hledat, našla je, než jim sehnala pomoc, zemřeli. Zbláznila se z toho. A píše se tam, že tento pomník je věnován všem, kteří zemřeli v těchto horách.

 campo imperatore italie cestovanicampo imperatore italie cestovanicampo imperatore italie cestovanicampo imperatore italie cestovanicampo imperatore italie cestovani