Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové jsou hrdí, pokorní a často srdeční lidé, ač trošku výbušní. Rozčilení často spíše předstírají, ve svém projevu jsou hlučnější, "dědí" se to z generace na generaci.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Pitigliano, Toskánsko, Itálie - fotografie, informace, zajímavosti, židovské ghetto

pitigliano toskansko italie fotografie informace zajimavosti zidovske ghettoMěsto jako když ho vykrojíš vykrajovátkem. Tak by se dalo říci, protože právě Pitigliano přesně kopíruje kopec, na kterém stojí. Jiný název by mohl být třeba i "město snoubenců," proč? Lidé (z Florencie, Livorna a Ameriky) rádi uzavírají sňatek ve zdejším malinkém kostele Chiesa di Santa Maria e San Rocco (krátce jsem mluvil se tamním farářem, velice příjemný člověk).

Shodou okolností když jsem šel kolem kostela, byla tam svatební výzdoba a zanedlouho přišla i svatba. Kostel je hluboko v historických uličkách starého Pitigliana, takže si svatebčané užijí i nucenou, ale docela příjemnou procházku ke kostelu až z dost vzdáleného náměstí Piazza della Republica. Ve městě v minulosti žilo z velké části židovské ghetto, je možné si prohlédnout židovskou expozici. Krásný klidný výhled na Pitigliano je z Via Unità d'Italia a také z příjezdové silnice do Pitigliana (výhled strada regionale 74, Maremmana).

pitigliano toskansko italie fotografie informace zajimavosti zidovske ghetto

pitigliano toskansko italie fotografie informace zajimavosti zidovske ghettopitigliano toskansko italie fotografie informace zajimavosti zidovske ghettopitigliano toskansko italie fotografie informace zajimavosti zidovske ghetto