Zajímavosti o Itálii a Italech:

Elektrické zásuvky jsou stejně jako v ČR na 220 V. Přesto některé vidlice do zásuvky nejdou zastrčit a musíte mít redukci. Ta se dá koupit za 1 euro ve všech supermarketech.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Italské zdravotnictví, akutní ošetření, zdravotní pojištění

Lékaři a nemocnice v Itálii

Potřebujete-li v Itálii ošetření, navštivte lékaře (medico). V každém městě a větší vesnici najdete vždy alespoň jednoho. Pokud máte potíže s nalezením ordinace, zeptejte se v lékárně nebo se podívejte do zlatých stránek do rubriky Azienda Unita Sanitaria Loca/e nebo Unita Sanitaria Loca/e. V italských zlatých stránkách najdete také specialisty z oborů akupunktury a homeopatie, která je po celé Itálii rozšířenější

než v ostatních evropských zemích. Potřebujete- li předepsat léky, které pravidelně užíváte, vezměte si s sebou do ordinace prázdnou lahvičku nebo krabičku od vašeho léku (nejlepší je srozumitelný popis léku vystavený vaším osobním lékařem). Názvy léků se totiž mohou od označení užívaných u nás v jiných zemích lišit. V případě, že vážně onemocníte nebo utrpíte nějaký úraz, vyhledejte nejbližší nemocnici a jděte rovnou na oddělení první pomoci (pronto soccorso), popřípadě zavolejte na telefonní číslo 113 a požádejte o pomoc nemocnice (ospedale), popřípadě o sanitní vůz (ambulanza). Ordinace první pomoci najdete i na vlakových nádražích větších měst, kde jsou k dispozici kvalifikovaní lékaři.