Zajímavosti o Itálii a Italech:

italske mandlove susenky cantucciniPokud máte rádi sladké, kupte si v Itálii sušenky cantuccini s kusy mandlí.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Informační kanceláře v Itálii a mapy

Mapy Itálie do auta i pro pěší turistiku

Plány větších měst uvedené v tomto průvodci by měly být pro cestovní účely dostačující. Prakticky všechny turistické informační kanceláře vám poskytnou zdarma mapy příslušného regionu. Pokud chcete indexované plány měst, nejlepší jsou ty vydané společnostmi Studio FMB, Falk a Touring

Club ltaliano (TCI). Nejlepší komerční silniční mapou Itálie je mapa firmy Michelin v měřítku 1:1 000 000. Společnost Michelin vydala také mapy v měřítku 1:400 000 zahrnující celou Itálii včetně Sicílie a Sardinie.

Autoklub Automobile Club d'Italia vydal dobrou silniční mapu v měřítku 1:275 000, kterou vám bezplatně poskytnou pobočky Národní organizace pro turistiku (ENIT). Silniční mapy získáte také v místních turistických kancelářích.

 

Pěší turistika po Itálii

Pro pěší turistiku potřebujete mapu s měřítkem alespoň 1:50 000. Mapy společností Studio FMB a TCI pokrývají většinu horských oblastí severní Itálie v tomto měřítku. Podrobnější mapy centrální a severozápadní Itálie a pohoří Alpy až do měřítka 1:25 000 poskytuje Institute Geografico

Centrale. Mapy stejného měřítka vydává i společnost Kompass. Mapy pohoří Apeniny a Toskánska vydává společnost Multigraphic a nejsnáze je seženete přímo v Itálii. 

Společnost Tabacco vydala dobrou podrobnou sérii map pohoří Dolomity a severovýchodní části země. Dobrým italským zdrojem turistických map je Club Alpino ltaliano, Via E. Petrella 19, 20124 Milán ( www.cai.it ). Podrobné údaje o jeho pobočkách jsou zahrnuty v průvodci .