Zajímavosti o Itálii a Italech:

V Itálii vám automaticky nedají zmrzlinu do kornoutku, ale někdy do plastové vaničky (musíte si vybrat). Šlehačku si na zmrzlinu nenechejte dát - je nekvalitní, zkazí vám požitek ze zmrzliny.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: region Apuglia (Apulie) celý duben 2022 - informace zde

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Montalcino, Toskánsko, Itálie - fotografie, informace, zajímavosti, pevnost Rocca

montalcino toskansko italie fotografie informace zajimavosti pevnost roccaPokud někdy pojedete do Toskánska v Itálii, tak Montalcino je město, které prostě chcete vidět :) Je umístěno vysoko na kopci, takže je z něj krásný výhled. Má několik náměstí, kdy hlavní je Piazza Popolo, na kterém je radnice s věží podobná radnici v Sieně (tvarem snad, výškou nikoliv :) ). Město je plné příjemných lidí a hlavně "enoték", tedy prodejen s vínem. U města se vyrábí víno Brunello di Montalcino, které mnozí Italové považují za nejlepší v Itálii. Ve městě nespěchejte, vychutnejte si ho a nakonec se projděte po hradební zdi (rocca), ze které je nádherný výhled na celé Toskánsko.

montalcino toskansko italie fotografie informace zajimavosti pevnost rocca

 

montalcino toskansko italie fotografie informace zajimavosti pevnost rocca 

FOTKA VPRAVO NAHOŘE: velmi starý pán chce vjet do úzké ulice vpravo, moc se mu to nedaří, okolo se srocují Italové, povzbuzují ho a když pán konečně projede, tak tleskají a s nadšením si o něm povídají :). Italové jsou v pohodě a váží si starých lidí.

montalcino toskansko italie fotografie informace zajimavosti pevnost rocca 3

montalcino toskansko italie fotografie informace zajimavosti pevnost rocca 5

MÉ VIDEO Z MONTALCINA JE ZDE. 

Fotografie byly foceny: 21.9.2017