Zajímavosti o Itálii a Italech:

Skoro všechny obchody a benzinky mají v Itálii zavřeno mezi 12-15. hodinu. Říká se tomu SIESTA. Je to čas na odpočinek (v horkých nejen letních) hodinách.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Montalcino, Toskánsko, Itálie - VIDEO, informace, zajímavosti, výhled z pevnosti Rocca

montalcino toskansko italie fotografie informace zajimavosti pevnost rocca 5Kamarád Robin mi říkal, že mám občas natočit v Itálii i nějaké video. Nasadil mi tím sice brouka do hlavy, ale na druhou stranu nemyslel na mou stydlivost (prostě natáčet videa mě moc nebaví, radši fotím). No nejsem žádný velký řečník, ale Montalcinem jsem byl tak unešený, že jsem se neudržel :)

Jde o město na kopci s neuvěřitelnými výhledy na celé Toskánsko. Město je obklopené hradbami a pevností rocca (ze které je video). Ve městě se vyrábí víno Brunello di Montalcino, které je Italy považováno za vůbec nejlepší v celé Itálii (má značku vysoké kvality DOGC). Ve městě je asi 15 "enoték", tedy prodejen s vínem (vináren). Montalcino má věž, která se trošku podobá věži v Sieně (asi je v tom záměr) - tvarem snad, výškou nikoliv :) I náměstí na kterém věž je (Piazza Popolo) není větší než fotbalové hřiště.
V tomto městě jsem se dal do řeči s mnoha lidmi a opět platí to, že jsou Italové velmi příjemní a ochotní.
Jedna maminka s dcerou (kolem 30 let) se mě dokonce ptala, jestli mám nějakou přítelkyni (raději jsem se neptal, jestli hledala přítele pro sebe nebo pro svou dceru :D a hovor jsem svedl do neutrálna). Z města mám několik hezkých fotek a spoustu příjemných zážitků. Kdyby se mě někdo zeptal "kam mám v Toskánsku jet", tak Montalcino by bylo jasnou volbou.

DALŠÍ INFORMACE A FOTOGRAFIE Z MONTALCINA JSOU ZDE.

Video bylo natočeno: 21.9.2017