Zajímavosti o Itálii a Italech:

V Itálii skoro vůbec neuvidíte dálniční policii, radary jsou většinou vypnuté nebo jsou to makety, takže dostat pokutu za rychlou jízdu je skoro zázrak.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: region Apuglia (Apulie) celý duben 2022 - informace zde

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Castel del Monte, Itálie - informace, zajímavosti o pohřbívání mrtvol na bambusové židle v jeskyni, historie, aktuální stav sociální vybavenosti

castel del monte italie informace zajimavosti o pohrbivani mrtvol na bambusove zidle v jeskyni historie aktualni stav socialni vybavenostiVesnička Castel del Monte v regionu Abruzzo (neplést s Castel del Monte na jihu Itálie v Apulii!) je zajímavá snad jen svou historií. Jde o středověkou vesničku se silným opevněním, které dominují zříceniny kostela a hradu. Vesnice se svými strmými uličkami a temnými průchody byla vybudována tak, aby se postup případných útočníků zpomalil. Okna jsou strategicky umístěna vysoko, což umožňovalo obyvatelům lít horký olej na hlavy nevítaných návštěvníků.

Na počátku 20. století ve vesničce dělníci objevili podzemní jeskyně a v nich oblečené kostry sedící na rákosových židlích. Takto bývali v této vesnici pohřbívání mrtví až do roku 1860!, kdy vypukla epidemie cholery. Mrtvoly byly pohřbeny, jeskyně vypálena a později zasypána.
Ve vesničce mě zaujala jedna budova - je o školu, knihovnu, městské divadlo, policejní stanici a zdravotní středisko v jednom (druhá fotka vlevo dole). Ač jde o malou vesničku v horách, nechybí v ní ani bankomat :) Prostě "v Itálii není nic nemožné," což ostatně říkám už od roku 2015.

castel del monte italie informace zajimavosti o pohrbivani mrtvol na bambusove zidle v jeskyni historie aktualni stav socialni vybavenosti