Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové se doma nepřezouvají a nejraději by se váleli v botech i doma na pohovce ;)

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Oblékání a móda

Móda v Itálii, italská móda - Milano

Lidé z celého světa se sjíždí do tohoto města, které je prodchnuto oděvním průmyslem, aby si nakoupili nebo se jen pokochali vší tou krásou, kterou nabízí obchodní domy a pasáže. Milano má své specifické kouzlo a pro milovníky módy je městem měst. Najdete zde vše, co módní nadšenec potřebuje. 

Je to město módy Prêt-à-porter, neboli módy, která se vyrábí v konfekcích, a je určena pro koncové zákazníky. Naopak móda Haute couture, neboli vysoké krejčovství, vyráběné přímo na míru a ručně šité, má své sídlo v Římě.

Světoznámě proslulý milánský Fashion Week, pořádaný dvakrát do roka, a to vždy na jaře a na podzim, všichni netrpělivě očekávají. Pravidelně se módní fanoušci přijíždějí inspirovat novinkami nadcházejících sezón, shlédnout show módních domů a outfity, kterým nechybí extravagance.
Všem milovníkům módy bych přála alespoň na chvilinku zažít a nasát atmosféru této mimořádné události.

Nejznámější obchodní galerií v Miláně je Galleria Vittorio Emanuele II.. Nachází se na Piazza de Duomo, v těsné blízkosti katedrály Duomo. Galerie byla dostavěna v roce 1877 a sídlí zde luxusní obchodní domy jako Louis Vuitton, Prada, Armani, Gucci, Versace. Přímo v galerii si můžete dát výbornou kávu nebo občerstvení, užít si zdejší atmosféru, na chvíli se zasnít. Toto místo k tomu přímo vybízí.
http://www.ingalleria.com

V ulicích kolem Piazza del Duomo najdete obchody a obchůdky, které nabízí vše od spodního prádla až po obuv.