Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové jsou hrdí, pokorní a často srdeční lidé, ač trošku výbušní. Rozčilení často spíše předstírají, ve svém projevu jsou hlučnější, "dědí" se to z generace na generaci.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Město Itri, Itálie - fotografie, zajímavosti, informace, hrad, zámek, muzeum, kostely, obyvatelstvo a obživa

mesto itri italie fotografie zajimavosti informace hrad zamek muzeum kostely obyvatelstvo a obzivaItri je malé nepříliš známé městečko v regiu Latina, má 10.500 obyvatel, kteří se živí hlavně pěstováním ovliv, výrobou vína, výrobou sýru a mozarelly. Má historický zámek (Comune di Itri), 3 kostely, 2 kláštery a muzeum (konkrétně muzeum lupičství /Museo del Brigantaggio/, vytvořené „na počest“ slavného loupežníka Fra Diavolo - narozen v Itri v roce 1771 a oběšen v Neapoli v roce 1806).

Zámek má válcovou věž, ve které byla vodní nádrž, ve níž byl krokodýl, kterému byli dle pověstí předhazováni zločinci. Toto město stojí cca. 360 m nad mořem. Městem prochází středověká kamenitá cesta Via appia antica (na které právě loupežník Fra Diavolo přepadal pocestné). Město má ve znaku ušatého hada se psem. Ve městě (stejně jako ve všech italských městech) je během roku celá řada oslav, nejzajímavější je asi "la festa dei fiori" - oslava květin, kdy se pokládají květy do obrazců přímo na ulice města. Ve městě se natáčelo několik filmů.
Město bylo poškozeno během bombardování ve 2. světové válce (podobně jako město Fondi, které leží na severozápad od Itri).
Zdroj: video https://www.youtube.com/watch?v=3Mj0WcUstA8 (víc se mi z povídání nepodařilo přeložit, o Itri jinak nikde moc informace nejsou)

 mesto itri italie fotografie zajimavosti informace hrad zamek muzeum kostely obyvatelstvo a obzivamesto itri italie fotografie zajimavosti informace hrad zamek muzeum kostely obyvatelstvo a obzivamesto itri italie fotografie zajimavosti informace hrad zamek muzeum kostely obyvatelstvo a obzivamesto itri italie fotografie zajimavosti informace hrad zamek muzeum kostely obyvatelstvo a obzivamesto itri italie fotografie zajimavosti informace hrad zamek muzeum kostely obyvatelstvo a obzivamesto itri italie fotografie zajimavosti informace hrad zamek muzeum kostely obyvatelstvo a obzivamesto itri italie fotografie zajimavosti informace hrad zamek muzeum kostely obyvatelstvo a obziva