Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové používají jen málo sušená koření. Mnohem častěji živé bylinky, které mají skoro všichni u domu.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Arezzo, Toskánsko, Itálie - FOTOGRAFIE, obrázky, informace, kostely, dóm, film La vite é bella

arezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bellaLa vita é bella, Život je krásný (1997). Tak tento oskarový film (ve kterém hrál hlavní roli komik Roberto Benigni - rodák odtud) proslavil město Arezzo. Po promenádování v nedaleké Florencii plné lidí je procházka Arezzem příjemně osvěžující událostí. Pokud tu někdy budete, nespěchejte. Vychutnejte si atmosféru města, sedněte si do restaurace, dejte si zmrzlinu a prostě si to město jen vychutnejte.

Do města se dá dostat ze severního parkoviště (zdarma) nahoru sérií eskalátorů. Arezzo má co nabídnout. Má krásné hlavní náměstí, nádherné kostely a dóm. Na hlavním zkoseném náměstí Piazza grande je možné vidět dřevné balkony bytů, které nejsou pro Toskánsko právě typické. Dále je tu kostel Santa Maria di Pieve, který je zvláště postaven tak, že jeho vchod neústí na náměstí, ale do jedné z malých uliček bokem. Zajímavostí kostela je i to, že je a dvě patra - pod oltářem je otevřená krypta. Na kostele je věž sta děr. Není to prostřílením nebo provrtáním vrtačkou, ale protože je ve věži velké množství obloukových oken skrz naskrz věží. Na náměstí je také Loggia Vasari - lodžie plná obchůdků, kaváren a restaurací, kde lidé kryti vysedávají a pokukují po děnína náměstí. V kostele San Dominico je krucifix (hlavní kříž) namalován dvacetiletým Cimabuem (1260). Velmi vzácná je Basilica di San Francesco (9-11 euro) s namalovanými freskami vyprávějícími dlouhý příběh. Dóm Arezza je velký a relativně tmavý. Má jen málo vysokých mozaikových oken.

arezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bella

arezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bellaarezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bellaarezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bellaarezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bellaarezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bellaarezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bellaarezzo toskansko italie fotografie obrazky informace kostely dom film la vite e bella