Zajímavosti o Itálii a Italech:

tortelliniPokud si chcete pochutnat, dejte si TORTELLINI - italské těstoviny plněné masem.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Kaplička s utrženýma rukama a zabodnutým mečem do skály, Capella di San Galgano a Montesiepi - fotografie, pověsti, informace, GPS pozice

kaplicka s utrzenyma rukama a zabodnutym mecem do skaly capella di san galgano a montesiepi fotografie povesti informace gps pozice"Zabodl meč do skály a jeho kumpáni utrhli zlodějovi ruce," asi tak by zněly moderní titulky v Blesku. Ale ono to tak nějak bylo :) O čem mluvím? O místě, které se jmenuje Capella di San Galgano a Montesiepi. Tyto dva výjevy je možné vidět ve zdejší kapli (která je umístěna jen asi 1 km nad slavým "opatstvím bez střechy" Abbazia di San Galgano). Uprostřed kostela je v podlaze pod úrovní kámen a v něm zabodnutý meč.

Pro velký zájem "ochytávačů" byl meč dán pod plexisklo, takže už není možné se jej dotknout. Proč tu meč je? Zlý rytíř Galgano na tomto místě chtěl skončit se svou násilnickou minulostí a právě jako jakési gesto udělal toto s mečem. Boční kaple malinkého kostelíčka skrývá ve vitrínce dvě skutečné lidské ruce. Pověst praví, že se "majitel" rukou vloupal do hrobu světec a ruce mu byly utrženy dvěma vlky - Galganovými společníky. Zda byl světcem právě Galgano netuším.

Ke kostelíku je připojen malý domek, ve kterém bydlí velmi stará paní s mnoha kočkami. Živí se (ta paní, ne ty kočky :) ) tím, že prodává v místnůstce vedle kostela suvenýry. Paní mluvila velmi rychle Italsky, ale bylo jí dobře rozumět. Říkala někomu, že je tady pod kostelem je drahá restaurace a že za jejích mladých dob bylo v Itálii levněji ... :) No bylo ;)

Fotografie z: 27.9.2017

GPS pozice místa: 43°09'08.8"N 11°09'18.1"E

kaplicka s utrzenyma rukama a zabodnutym mecem do skaly capella di san galgano a montesiepi fotografie povesti informace gps pozicekaplicka s utrzenyma rukama a zabodnutym mecem do skaly capella di san galgano a montesiepi fotografie povesti informace gps pozice