Zajímavosti o Itálii a Italech:

V restauraci se dává víno na litry, nikoliv na skleničky. (un litro - litr, mezzo litro - půl litru, un quarto di vino ...)

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Cestování po Itálii dopravními prostředky

Cestování autem po Itálii - bezpečnost a krádeže

Nikdy nenechávejte v zaparkovaném autě věci na viditelném místě. Toto upozornění se týká i autorádia. Krádeže aut jsou v Itálii na denním pořádku, zvláště v ekonomicky slabších městech (jako je například Neapol). Některé půjčovny také dokonce odmítají auto pojistit, pokud není

zaparkováno v uzamčené garáži. Pokud přijedete vlastním autem, nainstalujte si vyjímatelné rádio a po zaparkování zasuňte anténu a sklopte boční zrcátka. Ve většině měst a přístavů jsou k dispozici garáže, kde můžete auto s poměrně klidným svědomím nechat.

Doprava na hlavních silnicích bývá poměrně hustá a v centrech měst se často tvoří zácpy. Italové sice nejsou nejhoršími řidiči na světě, ale také nejezdí dvakrát bezpečně. Nepsané pravidlo spočívá v tom, že dáte velice zřetelně najevo, co hodláte udělat, a pak to uděláte. Ani jako chodci se nemůete cítit příliš jistí. Dokonce i při přechodu na semaforu se vám může stát, že auto zabrzdí těsně před vámi.