Zajímavosti o Itálii a Italech:

Ve větších městech na kopci (Siena, Orvieto ad.) se do centra dostanete uzavřenou lanovkou (platí se) nebo po eskalátorech (zdarma).

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Ubytování v Itálii - kde přespat?

Ubytování v Itálii - obecné informace

Ubytování v Itálii je poměrně drahé, ale na druhou stranu spolehlivé: hotely jsou označeny hvězdičkami a mají povinnost vyvěšovat ceny na dveřích pokojů. Většina turistických kanceláří vám poskytne informace o sazbách za ubytování v místních hotelech, které bývají většinou přesné. Za všech okolností si dohodněte konečnou cenu pokoje, dříve než se ubytujete. V oblíbených letoviscích doporučujeme rezervovat si pokoj předem, zejména v hlavní sezoně během července a srpna. 

V Benátkách, Florencii a Římě je však rezervace nezbytně nutná v období od Velikonoc do konce září. Rezervaci si můžete bez problémů zajistit prostřednictvím rezervačních kanceláří nebo cestovních kanceláří. Chcete-li si pokoj rezervovat přímo, můžete využít internetových rezervačních systémů jako je např. www.booking.com . 

Požadujte, abyste dostali potvrzení o rezervaci e-mailem nebo dopisem, protože se často stává, že vám rezervaci po příjezdu zapřou. Ve většina hotelů a ubytovacích míst umí Anglicky - alespoň trošku.