Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové často předbíhají v řadě. Nenápadně si vedle vás stoupnou a pak vás předběhnou :) Mají problém respektovat normální frontu, která je u nás běžná.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Italské zdravotnictví, akutní ošetření, zdravotní pojištění

Přeprava pacienta, zemřelého z Itálie do ČR letecky nebo jinak

Veřejné pojištění nekryje náklady na přepravu zpět do ČR ani repatriaci či převoz ostatků.

Let vrtulníkem pak může být velmi drahé dobrodružství. Pojišťovna vám doma neuhradí náklady na spoluúčast, která se v dané zemi běžně za zdravotní péči vyžaduje. 

Další nevýhodou je, že nemůžete využít asistenční služby, které komerční pojištění zahrnuje. Pokud se rozhodnete využít veřejného zdravotního pojištění, musíte před cestou zajít do své zdravotní pojišťovny a vyzvednout si formulář E 111, který je určen pro turistický pobyt. Za účelem pracovního nebo studijního pobytu se vydávají další formuláře (E 128, E 1 06). V případě, že se komerčně připojistíte, je nutné v případě potřeby předložit v cizině doklad o komerčním pojištění. U veřejného postačuje Evropská karta zdravotního pojištění, která nahrazuje formulář E111. V Itálii pak musíte zajít na úřad sociálního pojištění, kde vám na základě formuláře vydají doklad, po jehož předložení vám lékař poskytne potřebnou zdravotní péči.