Zajímavosti o Itálii a Italech:

Nespoléhejte se v Itálii jen na platební karty, ale vždy u sebe mějte hotovost alespoň 50 euro. Obchody, benzinky a dokonce mýtné brány na dálnicích některé karty neberou!

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Ubytování v Itálii - kde přespat?

Ubytování v Itálii - venkovská sídla (Toskánsko, Umbria)

Pokud neplánujete procestovat velké území, můžete si na týden nebo dva pronajmout vilu nebo venkovské sídlo (villa). Většina se jich nachází v bohatých oblastech severní Itálie - zejména v Toskánsku a Umbrii. Není to levná záležitost, ale kvalita ubytování je zpravidla velmi vysoká a domy bývají situovány na překrásných místech.

Nocleh se snídaní je v Itálii poměrně novou službou, ale nemusí být nutně levnější než hotel nižší kategorie. Jednou z nejlepších organizací zaměřených na zajišťování noclehu se snídaní je Caffeletto (www.caffeletto.it), které můžete své požadavky zaslat předem e-mailem. Další možnosti najdete na stránce www.bbitalia.it  .

Agroturistika realizovaná v rámci projektu Agriturismo, který se v poslední době velmi rozšířil, umožňuje zemědělcům pronajmout přestavěné stodoly a hospodářská stavení turistům prostřednictvím centrální rezervační agentury. Některé takové turistické apartmány nebo jinak přebudované hospodářské budovy stojí přibližně stejně jako jednohvězdičkový hotel a musíte si je pronajmout minimálně na týden. Pobyt stojí od 120 eur výše za dvoulůžkový pokoj.  

Podrobnější informace najdete na stránkách www.agriturismo.com , www.agriturismo.net , www.agriitalia.it  a www.agriturist.it  .