Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové jsou velmi silně vázáni na rodinu. Hodně často se vídají s rodinou a pokud jsou daleko, mají dlooouhé hodinové telefonáty. :)

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Město L´Aquila, Itálie - informace, fontána 99 chrličů, historie, hrad, bazilika San Bernardino, zemětřesení

mesto l aquila italie informace fontana historie hrad bazilika san bernardino zemetreseniMěsto L´Aquila (region Abruzzo) vzniklo sjednocením 99 vesnic na popud císaře Fridricha II. Každá vesnice si zde vybudovala vlastní kostel, náměstí a čtvrť. Ve městě je 99 vodotrysků (viz dále) a hodiny městské radnice, které dodnes každou noc symbolicky odbíjejí 99x. Na fotografii vlevo nahoře je typické místo L´Aquily - Fontana delle 99 Candelle, která je kousek za středověkou bránou della Riviera.

Každý z chrličů této fontány symbolizuje jednu z vesnic, které kdysi vytvořily celé město. Neustálý zdroj vody byl pro Aquilany významnou oporou v období morových ran, zemětřesení a obléhání. Do konce války se zde pralo prádlo a bylo to zásadní místo celého města. Zmínka o zemětřesení výše není náhodná. V roce 2009 bylo v L´Aquile velké zemětřesení, které poškodilo mnoho běžných i starodávných budov. Ve městě panuje velmi čilý stavební ruch (staví se převážně pevné železné konstrukce). Další 2 památky ve městě jsou Castello (hrad, Španělé, 16. století) a vlevo dole bazilika San Bernardino s krásnou fasádou skládající se ze tří pater (kostel je vážně staticky poškozen, je nepřístupný a opravuje se). Město působí poněkud smutným a frustrujícím dojmem (právě pro četné opravy, jeřáby ad.) a nijak zásadně mě nezaujalo (snad i proto, že jsou všechna zajímavá místa uzavřena právě kvůli opravám).

mesto l aquila italie informace fontana historie hrad bazilika san bernardino zemetreseni