Zajímavosti o Itálii a Italech:

Pracovní doba v Itálii začíná většinou až kolem 9. hodiny ráno

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Město Cortona, Toskánsko, Itálie - fotografie, charakteristika, zajímavosti, informace

mesto cortona toskansko italie fotografie charakteristika zajimavosti informace 3To je ona - krásná a živelná Cortona. Vyjedete na kopec, pak po eskalátorech od parkoviště nahoru (ano, v Itálii jsou v místech kde je centru města vysoko někdy eskalátory, viděl jsem to už v Sieně) a pak se jen volně procházíte po příjemných ulicích plných obchůdků a kaváren, kde se promenádují Italové i cizinci. Dojdete na Cortonské hlavní náměstí Piazza della republica, kde posedávají lidé pohodově na lavičkách a koukají dopředu na schody u Palazzo del comune (radnice - nepoužívá se tak).

Okolo vás běhají děti a matky opodál štěbetají (jak říkají Italové "fare quattro chiacchiere" - společensky si zaplkat :) ). Dojdete před hlavní muzeum MAEC (na Piazza Signorelli) a tam si hrají děti fotbal, brankou je jim vchod do muzea :) (děti si v Itálii často hrají s míčem na ulicích). Pak dojdte na Piazza duomo, kde je dóm. Zvláštní je, že po létě mají kostely a dómy ještě naakumuované teplo, takže jsem se chodil do "stánků" ohřát a chvilku si jen tak sednout (ač nejsem věřící).
V dómě vpravo od oltáře měla být (podle průvodce) osvětlená vitrína s kouskem Kristova kříže, ale nic takového v dómě nebylo (a hledal jsem fakt pečlivě :) ).
V Cortoně jsem si i já popovídal s několika lidmi a zdejší přístupnost a laskavost Italů a Italek mne opět potěšila - "tutti sono così gentilissimi" - všichni jsou velmi příjemní. Z Cortony jsem odjel až večer.

Zajímavost: natáčel se tu film POD TOSKÁNSKÝM SLUNCEM

Fotografie z: 19.9.2017

mesto cortona toskansko italie fotografie charakteristika zajimavosti informace

mesto cortona toskansko italie fotografie charakteristika zajimavosti informace 3mesto cortona toskansko italie fotografie charakteristika zajimavosti informace 3

Fotografie jsou z: 20.9.2017