Zajímavosti o Itálii a Italech:

gpl italieV Itálii se LPG neoznačuje těmito písmeny, ale zkratkou GPL. Cedule informující o "benzince" mají na sobě i nápis GPL, pokud tam plyn prodávají (viz obrázek).

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: region Apuglia (Apulie) celý duben 2022 - informace zde

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

San Quirico d´Orcia, Toskánsko, Itálie - fotografie, informace, historie, zajímavosti

san quirico d orcia toskansko italie fotografie informace historie zajimavostiSan Quirico d´Orcia je živelně stavěná stará vesnice. Jde o docela tiché místo s několika úzkými uličkami a příjemným parčíkem (Horti Leonini), ve kterém je zajímavá expozice kovových předmětů. Na materiálech o tomto městě jsou velmi často vyobrazené zbytky hradby města. Ptal jsem se v obchodě se suvenýry a prodavač říkal, že hradby byly skoro zničeny za války 1944.

Z nich zbyly převážně jen tyto dva "pahýly" (ten větší je "la porta dei cappucini" - brána kapucínů), ve kterých si lidé udělali obydlí ("domy" mají i čísla popisná). Výhled z těchto dvou zbytků hradeb je záviděníhodný. Turisti se na schodech "pahýlů" často a rádi fotí. V centru města na Piazza della Liberta (hned vedle jmenovaného parku) je pěkná radnice, před kterou probíhá poklidný, skoro až líný vesnický život. Za zmínku stojí ještě docela hezký románský kostelík Collegiata (na fotce). Pokud budete někdy v Toskánsku, když vesničku San Quirico d´Orcia vynecháte, velkou chybu asi neuděláte. ;)

san quirico d orcia toskansko italie fotografie informace historie zajimavosti

 san quirico d orcia toskansko italie fotografie informace historie zajimavostisan quirico d orcia toskansko italie fotografie informace historie zajimavosti