Zajímavosti o Itálii a Italech:

Hlavně staří Italové mají problém nosit roušky a respirátory, pokud je to potřeba. Mají velký problém dodržovat rozestupy.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Nákup potravin, jídel a nápojů v Itálii

Nealkoholické nápoje v Itálii - čaj (té), mléko (latté), ovocná šťáva (spremuta), chinotto, voda (aqua normale) a minerální voda (aqua minerale)

Pokud nemáte rádi kávu, můžete si všude objednat čaj (). V létě je vynikající dát si ledový čaj čili té freddo, který rychle zahání žízeň. Horký čaj, té caldo (pozor, v anličtině cold-studený, v italštině caldo-teplý), dostanete s citronem (con limone), pokud nepožádáte o mléko (con latte).

Samotné mléko se pije jak studené, tak teplé, nebo si můžete dát mléčný koktejl (frappe nebo frulatti).

Dále si můžete vybrat z mnoha nealkoholických nápojů (analcoliche).  Spremuta je čerstvá ovocná šťáva vymačkaná na baru, obvykle pomerančová, citronová nebo grepová. Můžete si také dát ledovou tříšť mnoha různých příchutí. Jinak si můžetevolit některý z mnoha perlivých nápojů koncentrovaných džusů. Převažuje cocacola, kterou dostanete všude, dietní varirnta však už není tolik běžná. Italská verze coca-coly Chinotto je méně sladká a pije se s plátkem citronu. Voda z kohoutku (acqua normale) je obvykle docela chutná a v baru ji dostanete zdarma. Italové pijí více minerálni vody, než je v Evropě obvyklé. Můžete dostat neperlivou (senza gas nebo naturale) nebo perlivou (con gas nebo frizzante) a litr stojí asi 1,30 eur.