Zajímavosti o Itálii a Italech:

gpl italieV Itálii se LPG neoznačuje těmito písmeny, ale zkratkou GPL. Cedule informující o "benzince" mají na sobě i nápis GPL, pokud tam plyn prodávají (viz obrázek).

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Ubytování v Itálii - kde přespat?

Ubytování v Itálii - levné hostely, noclehárny, mládežnické ubytovny

Hostely jsou mládežnické ubytovny nebo levné turistické noclehárny. V Itálii je asi 50 oficiálních hostelů řetězce HI, kde zaplatíte kolem 18 eur za postel ve společné ložnici. Trasu vaší cesty si můžete snadno naplánovat s ubytováním v těchto hostelech, ačkoli pro dva lidi to nepředstavuje výraznou úsporu nákladů v porovnání s ubytováním v nejlevnějších hotelových pokojích (pokud započítáte i jízdenky na autobus, kterým se k hostelu dostanete). 

Pokud však cestujete sami, hostely mohou být cenově výhodnější. Mnohé nabízejí zařízení, jako jsou například levné restaurace nebo kuchyňky, díky kterým můžete ušetřit. V některých případech - jmenovitě v Castroreale na Sicílii a ve Veroně a Montagnaně v Benátsku - mají hostely  nádhernou polohu a jsou v mnoha ohledech vhodnější než hotel.

Téměř všechny hostely v Itálii jsou členy oficiální Mezinárodní federace hostelů, a abyste se v nich mohli ubytovat, musíte být členy této organizace. Členství si můžete zaplatit i v České republice, ale mnoho hostelů umožňuje zaregistrovat se na místě nebo vás ubytují za příplatek. Pokud zaplatíte příplatek, dostanete známku do karty a po nasbíráni šesti známek se můžete stát členy zdarma.

V letních měsících je třeba si nocleh rezervovat dlouho dopředu, nejlépe prostřednictvím mezinárodní rezervační sítě organizace HI, která vám za malý poplatek umožní zadat rezervaci (včetně možnosti rezervace on-line) v hostelech ve vybraných italských městech až šest měsíců dopředu.
U hostelů na odlehlejších místech je třeba zavolat asi 15 dní dopředu a zaslat 30% zálohy na rezervaci. Většina hostelů je uvedena v průvodci a seznam všech hostelů s faxovými a telefonními čísly je k dispozici na internetové stránce www.hostelbookers.com  nebo www.hostelworld.com .
v některých městech včetně Říma je také možné přespat ve studentských kolejích uvolněných studenty během letních prázdnin.  

Toto ubytování bývá mnohem levnější než hotelový pokoj. Opět je třeba rezervace předem .