Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové používají jen málo sušená koření. Mnohem častěji živé bylinky, které mají skoro všichni u domu.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Ostrov Gaiola, Isola Gaiola, Itálie - informace, fotografie, GPS pozice, umístění, pověry, pověsti

ostrov gaiola isola gaiola italie informace fotografie gps pozice umisteni povery povesti"Prokletý Ostrov Gaiola" /Isola Gaiola/ je zajímavý z několika důvodů. Je hlavně opředen pověstmi nešťastných majitelů ostrova: První záhadná úmrtí vlastníků se datují od konce 19. století, v roce 1920 například našli švýcarského majitele Hanse Brauna mrtvého a zabaleného v koberci, o pár měsíců později se jeho žena utopila ve zdejších vodách. Ostrov poté připadl do vlastnictví Němce Otta Grunbacka, kterého ve vile na ostrově postihl rozsáhlý infarkt.

Následní vlastníci ostrova zemřeli buď vlastní rukou, nebo je postihla rozsáhlá smrt v rodině, Italovi Gianni Agnellimu vymřela téměř celá rodina. Gaiolu koupil do svého vlastnictví také tehdejší nejbohatší muž světa, magnát Paul Getty, jemuž unesli vnuka. Rodiče za Paula nejmladšího odmítli zaplatit výkupné, únosci ho zmrzačili a vnuk miliardáře prožil naprosto příšerný život, zemřel slepý, němý a ochrnutý. Naposledy se o prokleté síle ostrova mluvilo v roce 2009, kdy si naproti němu postavil vilu italský obchodník Franco Ambrosio a oba byli s manželkou zavražděni. Přesto se na ostrov denně vydávají desítky turistů. I přes jeho strašlivou pověst totiž věří tomu, že aby se vám něco stalo, museli byste ostrov vlastnit. A to i přesto, že obchodník Ambrosio si Gaiolu nikdy nekoupil. Jen bydlel naproti.
Na začátku 19. století udělal Napoleon Bonaparte z ostrova svou pevnost. Říká se, že mu sloužil okultista, který právě na ostrově Gaiola praktikoval své démonické pokusy. Podle italského novináře Phyllise Macchioniho má ovšem temná aura ostrova daleko hlubší kořeny. V dobách starého Říma se na ostrově prý nacházela škola, kde se vyučovalo mystickým uměním.
Mohla už tehdy vzniknout hrozivá kletba, která může za všechny tragédie?
Gaiola je součástí Neapole, pobřeží Posillipo. Bylo to zatím jediné místo, kde po mě chtěla námořní stráž při vstupu občanský průkaz (Protetta parco sommerso di Gaiola). Je to malilinkatý ostrůvek asi 50 metrů od pevniny. Má přírodní přemostění a dá se po něm chodit.

V okolí ostrova je malá pláž využívaná převážně místními Italy (občas sem ale zabloudí zamilovaný zahraniční pár), může se tam plavat.

K ostrovu je těžké se dostat. Vede k němu velmi tenká silnička do které se nevejdou na šířku dvě auta a pak se musí jít necelý kilometr z kopce.

  • Na ostrově jsem byl 11.4.2017
  • GPS pozice ostrova: 40°47'46.9"N 14°11'07.8"E

 ostrov gaiola isola gaiola italie informace fotografie gps pozice umisteni povery povesti