Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové i po krátkém vztahu hned chtějí mít svatbu. Vztah třeba pak nefunguje, ale rozvod je v Itálii celkem vzácný. Častá je ale nevěra Italů (hlavně muži jsou hodně promiskuitní).

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Térmoli, Itálie - informace, fotografie, zajímavosti, katedrála, rybářský dům

termoli italie zapad slunceTérmoli je město, které má velký rybářský přístav a tichou dlouhou písečnou pláž. Je nezaměnitelné svým rybářským domkem pod hradbami, které lemují historické centrum města. V hradu je umístěna observatoř s hodinami, které stanovují italský a středoevropský čas.

Térmoli má vzácnou katedrálu, která obsahuje ostatky svatého Timoteje. Ostatky byly kdysi v dávné minulosti ukryty térmolskými křižáky ve spodní části katedrály (je na fotografiích - dostal jsem se tam na požádání kostelníka). Ukrytí bylo tak precizní, že byly ostatky objeveny až roce 1945 při opravě katedrály. V roce 1997 katedrálu navštívil papež Jan Pavel II. Katedrálu zdobí románská fasáda. Je atypická tím, že obsahuje několik slepých arkád a oken. Pro tuto oblast Itálie není tato architektonika obvyklá.

termoli italie zapad slunce

 termoli italie informace fotografie zajimavosti katedrala rybarsky dumtermoli italie informace fotografie zajimavosti katedrala rybarsky dum