Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové mají hlavní vánoční den 25.12., nikoliv jako my Češi 24.12.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Sulmona, Itálie - informace, Annunziata, mandle v cukru, akvadukt, kašna starce, trh, ženský klášter

sulmona italie informace annunziata mandle v cukru akvadukt kasna starce trh zensky klaster 3Sulmona je příjemné provinční městečko v regionu Abruzzo, které za svou prosperitu vděčí výrobě zlatých šperků a mandlí v cukru (confetti). Hlavní třída Corso Ovidio má řadu obchůdků, kde se za různou cenu prodávají právě mandle v cukrové polevě. Vyrábí se z nich různé tvary - nejčastěji tvar barevných obřích sedmikrásek a nebo se váží do sáčků. Jsou opravdu luxusně chutné.

V průběhu Corso Ovidio se nachází goticko-renezanční palác Annunziata (dříve nemocnice, lékárna, sklad obilí), které sousedí s vzácným barokním kostelem vyzdobený na vnější zdi sochami symbolizujícími etapy života. Na konci Corso Ovidio je fontána starce - Fontana del vecchio (ve které jsem si umyl jahody, je v ní pitná voda) a akvadukt zásobující vodou tuto fontánu. Na fotce vlevo nahoře je Piazza Garibaldi, na které byl právě trh. V pozadí za náměstím jsou abruzské hory. Budova na fotografii vpravo dole je bývalý ženský klášter. Místo označené žlutým kruhem jsou dvířka, do kterých odkládaly svobodné ženy nechtěné děti (starodávný BABY-BOX).

sulmona italie informace annunziata mandle v cukru akvadukt kasna starce trh zensky klaster 3sulmona italie informace annunziata mandle v cukru akvadukt kasna starce trh zensky klaster 3sulmona italie informace annunziata mandle v cukru akvadukt kasna starce trh zensky klaster 3