Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové (na rozdíl od Francouzů) nebazírují tak na svém jazyce a pokud něco řeknete špatně, zasmějí se, opraví vás a nedělají z toho vědu :)

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Albori u Vietri sul mare - nejkrásnější vesnice Itálie?

Albori je nejmenší vesnička, která spadá pod městečko Vietri sul mare. Jedná se o jedno z obydlených center, která jsou součástí sdružení “Nejkrásnější vesnice Itálie”. Tato malá oáza klidu a ticha, posazená na hoře Falerio, asi 300 metrů nad mořem, nad nejjižnějším úsekem skalnatého pobřeží Amalfi, nám poskytuje zážitek z amalfitánského pobřeží, který je velmi odlišný od toho turističtějšího, na které jsme zvyklí. Marina d’Albori (přímořská část) je spojena s Albori, krátkým úsekem pobřeží Amalfi mezi Vietri a Četarou, s malou a okouzlující pláží, nad kterou přehlíží stará strážní věž.

Celkový pohled na tuto vesničku, kde čas plyne velmi pomalu a bez stresu, je jako malý betlém posazený na skále, obklopený hustou středomořskou vegetací a charakteristickými terasami. Albori je změť bílých kamenných, vápencových domů, schodišť, která vedou nahoru a dolů, nádherných labyrintových uliček a krytých arkád. Tato půvabná vesnice je jedním z těch míst, kde obyvatelé stále sedí před domem, zdržují se klábosením nebo prostě jen pozorují život, který se jim odehrává před očima, zvědaví, ale klidní, zdraví kolemjdoucí a ptají se "cizinců" odkud že jsou 🤗 Zde máte možnost zažít ten okamžik, kdy slunce zapadne za hory, atmosféra se ztlumí a světla večera se pomalu rozsvěcují a šíří závoj magie všude kolem. Zde můžete dýchat vzduch dávných časů ❤️