Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové mají (na rozdíl) od nás několikachodové večeře.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Ubytování v Itálii - kde přespat?

Ubytování v Itálii - hotely

Hotely v Itálii jsou dosud nazývány různě, ačkoli dnes označují v podstatě ta stejná soukromá ubytovací zařízení. Název locanda většinou označuje prostší ubytování. Setkáte se určitě také s označením pensione, ačkoli v současnosti se penziony většinou neliší od běžného hotelu (albergo). Ceny hotelového ubytování se velmi liší podle zeměpisné polohy na severu nebo jihu a také podle toho, zda se zařízení nachází v turisticky vyhledávané oblasti. Oficiální systém počtu hvězdiček je založen na vybavení (televize na pokoji, bazén atd.), nikoli na půvabu nebo komfortu, dokonce nezávisí ani na ceně. 

Na turisticky atraktivních místech není neobvyklé, že budete muset zůstat minimálně tři noci a mnoho hoteliérů automaticky zahrne do účtu snídani, přestože ji nechcete.

Pokuste se ubytovat pouze tam, kde se můžete levněji najíst v baru. Upozorňujeme také na to, že ve velkých přímořských letoviscích si v hlavní sezoně budete většinou muset přiobjednat plnou penzi nebo polopenzi. Turisté cestující samotní musí někdy zaplatit za jednolůžkový pokoj stejnou cenu jako za dvoulůžkový, ačkoli to může dopadnout i obráceně - pokud jsou všechny jednolůžkové pokoje obsazeny, hoteliér vás může ubytovat ve dvoulůžkovém pokoji, ale počítat vám cenu za jednolůžkový.