Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové rádi nosí tmavé oblečení. Směrem na jih mají výrazně lepší vkus v oblékání, než "nudní" seveřané.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Bominaco, Itálie - informace, zajímavosti, kostely, hrad, restaurace

bominaco italie informace zajimavosti kostely hrad restaurace 2V horské vesnici Bominaco (region Abruzzo) se nachází 2 historicky vzácné kostely - asi jedny z nejhezčích v regionu Abruzzo vůbec. Jsou nepřístupné, dostal jsem se do nich dostal jen s průvodkyní (signora Chiara), která má klíče a otevře na telefonické požádání. Jde o kostely San Pellegrino se šikmou, lišejníkem porostlou střechou v průčelí kostelíku. Uvnitř kostela se mohly udělat jen 2 fotografie bez blesku (blesk jsem dodržel, počet fotografií ne :D ).

V kostele jsou krásné fresky v živých odstínech zlatavých barev. Na zdi je zajímavý kalendář ze 13. století, na němž jsou vyobrazena znamení zvěrokruhu, pod nimiž jsou seznamy náboženských svátků a miniatury mužských postav, vykonávajících činnosti typické pro určité roční období a měsíce - v lednu se opíjejí :) , v únoru štípou dřevo, v březnu spí, atd.
Druhý (výrazně větší) kostel je Sant Maria Assunta. Má uhlazenější exteriér, ovšem tato rezervovanost je částečně potlačena nestvůrami vytesanými ve spodní části oken. Zajímavá je zejména chiméra s ďábelským výrazem, která si protahuje své pařáty a švihá hadím ocasem.
Vesnice samotná je velmi tiché, ospalé místo s malinkou rádobyhonosně vypadající restaurací (v níž je zajímavost - osvětlení nad pultem obsluhy udělané z vodovodních trubek /mám fotografii/), ve které jsou na oknech vystavené předměty z historie vesnice Bominaco.
Podle průvodkyně ve vesnici žije jen asi 30 lidí.

bominaco italie informace zajimavosti kostely hrad restaurace 2bominaco italie informace zajimavosti kostely hrad restaurace 2