Zajímavosti o Itálii a Italech:

Ve 450ti městech Itálie můžete platit parkovné pomocí mobilní aplikace EasyPark.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Ostrov Capri, město Capri a Anacapri - informace, zajímavosti

ostrov capri zajimavosti informace doprava na ostrov a po ostrove pamatky lanovky autobusy 4Capri městečko – Piazeta - Kostel San Stefano na počet jeptišky Serafiny, která zasvětila svůj život Capri. Capri leží mezi mořem a horami. Od přístavu Marina Grande vede lanovka – funicolare – do městečka. Jsou zdevinice – proslulé víno. Také spousta hotelů a přepychových vil. Druhý přístav na Capri je Marina Picola – jeho okolí obývají nejvybranější zákazníci. Z tohoto přístavu jsou vidět Faragliony – jsou to kamenné útesy.

Nejvyšší hora Capri je Monte Solaro. Na jejím vrcholu je socha Tiberia. Tiberius – římský císař – konec života strávil na Capri – si zde postavil několik vil, z nichž nejznámější a největší byla Villa Jovis, - byl to palác – kuchyně, terasy, lo Vládl před 2 tis. Let. Nechal postavit sochu Santa Maria del Socorsto? 3OO m nad moře.
Tiberius byl krutý vládce – na ostrov lákal ty, kterých se chtěl a potřeboval zbavit. Pořádal nákladné hostiny, někteří pozvaní záhadně zmizeli. Tato část ostrova se nazývala Tiberiuv skok.
Dnes je ostrov Capri symbolem „dolce vita“ - sladkého života. Na ostrově pobývaly významné osobnosti – ocelářský magnát Krupp, v r. 1917 zde pobýval Lenin – který odsud připravoval revoluci v Rusku.
Via Krupp byla postavena v r. 1902, dodnes je pořád pod kontrolou – kvůli možným padajícím kamenům. Tito obyvatelé hledali na ostrově klid, a život mimo dosah smrtlníků.
Klášter San Giacomo – Augustovy zahrady – sochy, vily. Nejlepší časy byly ve 20. letech min. století – Terse Nova – pořádaly se zde večírky, to Capri byl ještě ostrov rybářů. Terasa je zdobena květinovou dlažbou – výhled na Neapolský záliv.
R. 1905 – Žak Fersén – z nešťastné lásky se předávkoval kokainem.
Atrakce ostrova – přírodní skvost – Modrá jeskyně, Grotta Azzura – vždy stejný rituál – přesedá se z velkých lodí do malých modrých loděk. Před vjezdem do jeskyně je potřeba si v lodˇce skoro lehnout – jeskyně je plná modrého světla a to proto, že dno je pokryté bílými kameny – odráží sluneční světlo. Jeskyně je 60 m dlouhá a 20 m široká.
Svahy Monte Solara – nejvyšší hody na ostrově. Kostel Santa Maria Ačetrela - tato část ostrova si zachovala svůj ráz.
Vyrábí se sýr Sorrento – typický sýr ostrova.
Dříve každá rodina měla vedle domu krávu. Obyvatelé jedli to, co dalo hospodářství a moře.

Městečko Anacapri
Je to městečko prakticky nedotčené – vyniká zde „červená budova“ – byla postavena koncem 19. století jakoby na oslavu ukončení válku Jihu proti severu, podnět k ní dal američan Mc Coen. Možno na ní najít španělský, americký i severoafrický vliv. Dnes je tu muzeum – římské sochy.
Je zde kostel Sv. archanděla Michala – krásná majoliková podlaha, autor Leonardo Kiaréze. Na severním výběžku – Villa di Damecuta – císař Augustus. Také vidíme strážní věž – chránila proti Saracénům.

ostrov capri zajimavosti informace doprava na ostrov a po ostrove pamatky lanovky autobusy

ostrov capri zajimavosti informace doprava na ostrov a po ostrove pamatky lanovky autobusy 4

ostrov capri zajimavosti informace doprava na ostrov a po ostrove pamatky lanovky autobusy 3

ostrov capri zajimavosti informace doprava na ostrov a po ostrove pamatky lanovky autobusy 6ostrov capri zajimavosti informace doprava na ostrov a po ostrove pamatky lanovky autobusy 6ostrov capri zajimavosti informace doprava na ostrov a po ostrove pamatky lanovky autobusy 6