Zajímavosti o Itálii a Italech:

Na otázku come stai? tj. jak se máš? Italové odpovídají bene nebo tutto aposto (tj. dobře, vše v pohodě). I když se mají mizerně, nemluví o tom, maximálně řeknou cosi-cosi , tj. jakš-takš

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Ceny v Itálii; bankomaty, peníze a italské banky

Placení kartou a výběry peněz v bankomatu v Itálii - informace a poplatky

Výběr peněz v bankomatu v Itálii - informace

Bankomaty najdete i v malých městech a přijímají všechny hlavní karty. Karty lze také použít k výběru peněz na přepážkách v bankách. Poplatek za výběr z bankomatu v Itálii si ověřte, různé banky mají odlišné poplatky (cca. od 0 Kč až do cca. 120 Kč). Pozor na bankomaty Euronet, o kterých píšu na konci této stránky.

Platba platební kartou v Itálii

Většina hotelů, restaurací, benzínek, obchodů přijímá platbu kartou. Cenu za tuto službu si ověřte ve své bance, ale většina bank si za platbu v zahraničí kartou žádný poplatek neúčtuje. Určitě ale doporučuji mít u sebe pár euro v kapse na koupi drobných suvenýrů, zmrzliny apod.

Nouzové situace - kde získat peníze v nouzi

co delat kdyz ztratim platebni kartu v zahraniciPokud jedete do Itálie, velmi doporučuji mít na nějakém místě (v autě, v hotelu apod.) ještě jednu náhradní kartu. Já, ač jsem mimořádně opatrný, tak jsem ztratil kartu 12.4.2022 v městě Francavilla Fontana. Karta mi vypadla z kapsy, když jsem vytahoval klíče od auta. Když jsem si uvědomil, že kartu nemám, byl jsem už dávno pryč (50 km daleko). Jak jsem situaci vyřešil popisuji ve článku Co dělat když ztratíte platební kartu v ItáliiCo dělat když ztratíte platební kartu v Itálii.

 


bankomat euronetPOZOR!

Itálie je plná modrožlutých bankomatů Euronet. Pozor, vybírejte vždy v bankomatech italských bank. U bankomatu Euronet pokud kliknete na ACCEPT CONVERSION, ztratíte několik stovek až tisíc korun za tzv. konverzi. Bankomaty Euronetu jsou i všude v Praze.