Zajímavosti o Itálii a Italech:

Nespoléhejte se v Itálii jen na platební karty, ale vždy u sebe mějte hotovost alespoň 50 euro. Obchody, benzinky a dokonce mýtné brány na dálnicích některé karty neberou!

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

San Stefano di Sassanio, Itálie - informace, historie, zajímavosti, ubytování, občanská vybavenost

san stefano di sassanio italie informace historie zajimavosti ubytovani obcanska vybavenost 2Na fotkách je vesnice San Stefano di Sassanio (region Abruzzo). V 15. století byla tato vesnice baštou rodu Medici a dodnes jsou tu lodžie v v toskánském stylu a rodové erby na poloopuštěných a rozpadajících se domech. Ve vesnici byl malý hrad, který zchátral. Jeho věž je nyní znovu stavěna, takže ač je o velmi tichou vesničku, aktuálně v ní panuje stavební ruch. Vesnice nabízí několik poklidných scenérií.

Je v ní možné vidět na ulicích a v cukrárně zdejší kočky a psy, zakoupit suvenýry, koupit si zmrzlinu nebo jen tak posedět u kávy v některé z úzkých uliček. Do vesnice je dobrý přístup autem, ale ulice jsou velmi úzké, takže je nutné zastavit nad vesnicí a ulicemi procházet, což není problém, protože je vesnice nevelká. Vesnice na mě působila poněkud stísněným dojmem a ač turističtí průvodci v knihách pobízí k ubytování se zde, té varianty bych určitě nevyužil. Vesnice na mě nepůsobila ani romanticky ani nijak jinak pozitivně. 

san stefano di sassanio italie informace historie zajimavosti ubytovani obcanska vybavenost 2san stefano di sassanio italie informace historie zajimavosti ubytovani obcanska vybavenost 2